Українська мова

11.11.21р. в Припрутському НВК була оформлена книжкова виставка
“Плекаймо нашу мову українську”. Також були переглянуті мультимедійні презентації та відеоролики, які ознайомили учнів з тернистим шляхом української мови , з історією життя Нестора Літописця.
Учні 5-9 класів продемонстрували власні знання та вміння під час проведення турніру знавців української мови та літератури ( онлайн).
Для нас державна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Сьогодні, 09.11, на Українському радіо традиційно відбувся радіодиктант національної єдності ( онлайн). Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не тільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як
продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Вчителі Припрутського НВК також долучилися до написання радіодиктанту.
Сьогодні в школі ще проходив
І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь учні 3-9 класів.
Увесь світ віддає шану великим володарям українського слова – Т.Шевченку та Івану Франку, Лесі Українці та Коцюбинському, Нечую- Левицькому та Сковороді, Котляревському, бо вони зберегли багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб. А ми повинні цінувати цю неоціненну спадщину, бо мова – це великий скарб народу.
08.11 в Припрутському НВК розпочався Тиждень української мови та літератури, який проходить під гаслом ” Одягни вишиванку –
– цінуй українське”(онлайн).
У руках дівчата тримають запалені свічки й читають “Молитву до мови” К.Мотрич.
О 14:00 відбувся І етап Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
12 листопада у рамках Тижня української мови та літератури в Припрутському НВК відбувся
конкурс виразного читання віршів “”Мови чарівної голос” в онлайн режимі .
Учасники конкурсу читали вірші Тараса Шевченка , В.Самійленка, П.Тичини, Ю.Рибчинського, М.Лотоцького та інших поетів.
Виступи були вражаючими. Цей день виявився насиченим та емоційним. Учні доводили, що українська мова – барвистий килим самоцвітів , що віками ткали генії нації і прості люди , які називають себе українцями.
Учні довели , що українська мова – наш скарб , наша історія , без чого не може існувати ні народ , ні Україна як держава.

https://www.facebook.com/priprutia.nvk/posts/496409987991110

11 листопада в Припрутському НВК відбулася виставка шкільних стіннівок ” 9 листопада – День української писемності та мови “. Ці стіннівки були підготовлені заздалегідь.
Хочеться відзначити учнів 5,6,7 класів, які працювали разом.
Деякі учні виявили власну ініціативу та підготували стіннівки самостійно.
Це Бушила Мануела
(9 кл.) та Кознюк Любов , Паламарчук Лаура (8 кл.).
Учні вразили своєю творчістю, креативністю та винахідливістю.
10 листопада в Припрутському НВК відбувся І етап ХІ Міжнародного мовно – літературного Конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в онлайн режимі.
Метою Конкурсу є вшанування спадщини Т. Г. Шевченка, стимулювання учнівської молоді до вивчення української мови та літератури, підвищення рівня мовної освіти в Україні.
У Конкурсі взяли участь 10 учнів.
Тематика завдань була пов’язана з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формуванню почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття українського народу, держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Тарас Шевченко. Вони сприяли розкриттю не тільки мовних знань, практичних навичок, а й творчих здібностей учнів.
Дякуюємо всім учням за участь у Конкурсі!!!
9 листопада в Припрутському НВК розпочав свою онлайн – роботу Тиждень української мови та літератури.
Відкриття розпочалося написанням радіодиктанту національної єдності – 2020.
Головною метою проведення є не виставлення оцінок, а “спонукати до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови”.
Класними керівниками були проведені виховні години, присвячені Дню української писемності та мови. Учнями були підібрані слова та прочитані поетичні рядки, що розкрили красу й багатство української мови, закликали любити державну мову, Україну, її писемний скарб, художнє слово.
Від щирого серця вітаємо всіх з Днем української писемності та мови!!!
На виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі в Чернівецькій області на 2018-2022 роки,плану роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2020рік, наказу відділу освіти Новоселицької РДА, учні Припрутського НВК теж прийняли участь у районному етапі конкурсу ” Буковинські Пересмішники ” , адже розвиток дитячої творчості , виконавської майстерності дітей сприяють популяризації художнього читання та театрального мистецтва , відкриттю юних обдарувань та сприянню розвитку іх творчої особливості.
Величезна потреба людини – володіння почуттям гумору та насолода комічним – сьогодні стає вельми актуальною. У час , коли суспільство вирішує нелегкі проблеми , коли країна перебуває у стані економічної нестабільності , фінансової кризи , люди прагнуть посміятися , стати сильнішими разом з усіма , хто щиро радіє вдалому жарту , або ж сміливому каламбуру.
Ще здавна відомо , що гумор викликав бурхливу реакцію глядачів. Саме такою була наша реакція на виступ учня 9 класу Татарчука Павла,( https://www.facebook.com/100028663380348/videos/492492861716156 ) який прочитав гумореску Остапа Вишні “Зенітка “.
Хочеться сказати :” Хай звучить веселий сміх , щоб добрий настрій був у всіх “
Посміхайтеся , даруйте посмішки іншим , радійте життю і будьте щасливі !

6 клас
Українська мова
Р М. Твір – роздум ” Правда кривду перебуде ”

7 клас Написання прислівників разом та окремо. Вправа 309 ст . 138 параграф 46

5 клас укр літ.
Етюд про природу.

6 клас укр. Літ.
Ярослав Стельмах ” Митькозавр з Юрківки. ..” Характеристика образів Сергія і Митька , їхньої поведінки у складній ситуації.

Українська мова
6 клас
Написати твір – роздум ” Правда кривду перебуде ”

7 клас
Написання прислівників разом та окремо. Вправа на вибір.

Українська література

5 клас
Вірші Павла Тичини. Урок виразного читання.

7 клас
“Русалочка із 7 – В…”.Добро і зло в повісті , у сучасному світі та в людині.

8 клас
Образи Славка Беркути , Юлька Ващука , Стефка Вуса та Лілі Теслюк. ” Максимальне навантаження як вияв моральності та відповідальності в житті