Булінг

З метою вироблення у дітей небайдужості та толерантності до проблеми булінгу, класний керівник 5 класу, Левицька С.Ф., провела з учнями тематичний огляд “Насильству – ні!”. Під час проведення, учні спробували відрізнити булінг від піддражнювання. Також, навчилися співпрацювати в колективі, дізналися, що треба робити, щоб зупинити булінг.
Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 01.12.21 р. 01-33/3239 практичний психолог Припрутського НВК організувала для учнів перегляд відеоролику “Ми -проти насильства”

В рамках проведення акції “16 днів проти насильства” класний керівник 8-го класу Гаука М.-К.М. провела з учнями бесіду “Насильству ні!” та переглянули відеоролик на тему: “Розкажи дорослому якому довіряєш”.
Під час проведення бесіди класний керівник надала учням інформацію про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, формуючи емпатію та толерантність.
Найкраща протидія булінгу у школі – це її профілактика. З цією метою, практичний психолог Кімін Д.М. провела з учнями 7 класу заняття з елементами тренінгу на тему: Булінгу ні – у шкільному житті”. Під час заходу учні висловлювали свою думку, навчилися поважати думку інших, пояснити свою позицію. Разом дійшли колективної згоди, що булінг є непропустимим ні в школі, ні за її межами.

Una dintre sarcinile slujbei psihologice în şcoală este de a preveni apariția bullyingului, cyberbullyingului şi violenței între copii. Orice formă de violență în şcoală încalcă dreptul copilului la instruire şi educație.
În cadrul zilei internaționale consacrate luptei împotriva violenței şi bullyingului în şcoală, psihologul practic al CIE din Priprutie a petrecut cu elevii o lecție-conversație pe tema: E posibil să oprim cyberbullyingul. Elevii s-au cunoscut cu regulile de comunicare în internet, cu faptul ce este adecvat de făcut pe internet, cum şi cui trebuie de raportat ca să faci față cyberbullyingului. Chimin D.N. a pregătit o prezentare semnificativă pe această temă.
Educația corectă din partea părinților şi a şcolii este fundamentală pentru ca copiii să fie în siguranțã.
Проблема насильства та булінгу в даний час є досить гострою. Часто від неї страждають діти, і саме ця проблема спричиняє перенесення такого негативного досвіду у майбутнє доросле життя.
Практичним психологом Припрутського НВК була організована профілактична робота з учнями 5-9 класів на тему: “СТОП насильству”, метою якого є попередження жорстокості серед молоді, профілактики булінгу, формування навичків відповідальної та безпечної поведінки.
Учні нашого НВК закликають молодь: “Ми проти насильства! А ти?”

Шкільні психологи взаїмодіють зі всіма учасниками освітнього процесу.  Практичний психолог Припрутського НВК, Кімін Д.М., надає психологічну допомогу і дітям , і вчителям, і батькам. Поводить консультації, бесіди, спостереження, виставки, відеолекторії, години психолога, тренінги…

Читати далі

12.02 у Припрутському НВК проведено годину психолога з учнями 5-го класу на тему “Безпека в Інтернеті”.
Практичний психолог Кімін Д.М. ознайомила з правила поводження в інтернеті, а також правила інтернет-безпеки і інтернет-етики. Обговорили з учнями небезпеки всесвітньої мережі та як їх уникнути.
Учні розширили свої знання про безпечне користування інтернетом та уникнення цькування через інтернет мережі.
В рамках “Тижня профілактики правопорушень та шкідливих звичок” у Припрутському НВК практичним психологом проведено профілактичну роботу та годину психолога.
З метою формування відповідальності за свої вчинки, навички спілкування, профілактики булінгу, 3 листопада було проведено профілактичну роботу з учнями 3-4 класів на тему: “Fapte bune, fapte rele”.( «Хороші та погані вчинки»)
Обговорили малюнки надавши їм моральну оцінку, переглянули відео-ролик про вчинки героїв казок та поділили їх на країну хороших вчинків та країну поганих вчинків.

Читати далі