Вчителям

В наш час найактуальніша проблема – збереження психічного здоров’я. Саме тому, у Припрутській гімназії практичний психолог провела до Всесвітнього дня психічного здоров’я заняття з елементами тренінгу для педагогів.
Під час участі у різних вправах вчителі навчилися зберегти психічне здоров’я та попередити несприятливі емоційні стани: стрес, депресію, тривожність, розвинули емоційне сприйняття, позитивне мислення, навички емоційної саморегуляції, Я-концепції, зняли напругу.
Очікувані результати, які були написані на квіточках справдилися, і було створено букет.
З 1997 року , 8 жовтня в Україні відзначають День Юриста.
Вважається, що саме 8 жовтня 1016 року , київський князь Ярослав Мудрий видав перше зведення законів.
З нагоди відзначення в Ураїні Дня юриста , в Припрутській гімназії був проведений просвітницькій захід :” На терезах Феміди”, організована ілюстративно – просвітницька виставка літератури :” Знати право, служити праву, захищати право “.
Дякуємо вчителю права Вайпан А.І. за цікавий та важливий захід.

Stimați pedagogi ai gimnaziului Priprutie! Venim cu cuvinte alese de stimă și recunoștința pentru Dumneavoastra, pentru cei, ce ne formați ca personalități, cu multă răbdare și perseverență ! Vă dorim să rămâneți mereu optimiști , plini de răbdare, prosperitate și fericire ! Vă dorim să îmbogățiți cultural această lume, să inspirați generațiile, care vin să învețe, să cunoască din toate câte puțin ! – La mulți ani de Ziua Învățătorului tuturor celor, care daruiesc cea mai mare parte a timpului lor – copiilor !!!

Нещодавно ми відзначали Міжнародний день Миру. Для України – це особлива дата, адже ми зараз боремося за мир у нашій країні !
Протягом всієї історії свого існування, наші предки завжди боролися за мир. І сьогодні, наш народ, ціною свого життя , борється проти війни.
До Міжнародного Дня Миру, з 19 по 23 вересня , у Припрутській гімназії був проведений Тижень Миру.
Згідно плану роботи , у перший день Тижня Миру були проведені інформаційні хвилинки по класах , покладання квітів до могили Героя України, нашого односельця, Матєя Михайла. У другий день роботи Тижня Миру, здобувачі освіти Припрутської гімназії висловили своє бажання жити в мирі у конкурсі малюнків на асфальті :” Діти проти війні”.
21 вересня, у Міжнародний день Миру, була оформлена шкільна фотозона на тему :” Діти на Україні хочуть миру віднині !” та проведений флешмоб :” Мир Україні ! Ні війні!”
У слідуючи два дні була оформлена
виставка книжок у бібліотеці ” Нам всім потрібен МИР!”, година спілкування у 9 класі :” Мир на землі – це щастя і радість в серцях!”, виставка букетів :” УКРАЇНА потребує МИРУ !”
Мир – це головна цінність для будь-якої людини. Боротись за мир, захищати його , зміцнювати дружні відносини, спільними зусиллями боротись за перемогу – це основні принципи, якими керувались наші педагоги під час проведення заходів Тижня Миру.
Сьогодні в Україні свято,
День Незалежності настав!
Миру і спокою всім нам,
Усім українським донькам і синам !
З повагою Учнівське Самоврядування Припрутської гімназії .
Шановні вчителі, вихователі, учні, батьки та всі працівники Припрутської гімназії та дошкільного підрозділу .
Прийміть щирі вітання з Днем Державного Прапора України !
Мільони українців віддали своє життя за те, щоб наш прапор встановити в кожному куточку України , а сьогодні , мужні сини та дочки нашої країни , відстоюють та боронять нашу країну, щоб і сьогодні Державний Прапор України майорив по всій країні !
Ми впевнені, що синьожовті кольори нашого прапору , принесуть мир і щастя в Україну!
Слава Україні !
Героям слава !

В умовах воєнного стану, в якому знаходиться вся наша країна, Припрутська гімназія продовжує допомагати всім тим, хто цього потребує. Цими днями наша школа передала у гуманітарний пункт Рідківського старостиньського округу Магалянської ТГ гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування довготривалого зберігання, дитячого одягу, овочей, фруктів, домашніх консерв.

Дякуємо всім небайдужим, які долучилися до нас.

У всьому світі сьогодні відзначається День здоров’я. Здобувачі освіти Припрутської гімназії теж долучилися до цього свята, провівши онлайн- години спілкування з метою профілактики та уваги до свого власного здоров’я.
Здоров’я має дуже дорогу ціну. І переважно це стосується того, як його берегти та спроб повернути його на місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо надійно берегти своє здоров’я! Хворим – як найшвидшого одужання. Медикам – хорошої матеріальної і технічної бази ! Всім нам – бути здоровими та життєрадісними ! Зі святом Вас !

17 лютого 2022 року у Припрутській гімназії відбулося позачергове засідання ФС з суспільно-гуманітарних дисциплін. На засідання було розглянуто:
1.Державний Стандарт базової середньої освіти 5-9 кл. НУШ.
2. Модельні навчальні програми для 5-9 кл. НУШ (суспільно-гуманітарні дисципліни).
На засідання було наголошено що Новий стандарт не пропонує поділ на будь-які предмети, там є лише освітні галузі. Тож їх буде можна як комбінувати в різноманітні інтегровані курси, так і робити предмет з однієї освітньої галузі чи її окремих сладників.
На завершення засідання члени ФС прийняли модельні навчальні програми для 5-9 кл. НУШ з суспільно-гуманітарних дисциплін:
Українська мова для класів з навчанням румунською мовою 5-9 кл. (Фонарюк);
Українська література 5-6 кл. (Архіпова, Січкар);
Історія України.Всесвітня історія 6 кл. Піскарьова та ін.;
Вступ до історії України та громадянської освіти 5 кл. (Бурлака та ін.);
Румунська мова 5-9 кл. (Говорнян);
Інтегрований курс румунської та зарубіжної літ 5-9 кл. (Говорнян);
Іноземна мова 5-9 кл. (Редько та ін.)