Anotimpul învierii și al bucuriei – PRIMĂVARA – ne face sufletele să tresalte la vederea frumuseții sale și astfel devenim mai puri și mai gingași decât firele de ghiocei.
Plini de emoții, copiii Compartimentului preșcolar Priprutie, au sărbătorit aceste zile frumoase de primăvară prin sceneta ,, Sclipiri în luncă». Costumați și inediți, în poienița scăldată de razele soarelui, s-au alăturat ghioceilor, mănunchiurilor plăpânde de brandușe și greierașii harnici, buburuzele vii colorate și iepurașii zglobii.
O adevărată Împărăție a Primăverii!
Copiii și-au felicitat măicuțele scumpe, bunicile duioase și surioarele gingașe!
Mesajul sărbătorii pentru toate Doamnele și Domnișoarele este – ,, Să aveți primăvară în suflet și în gând!!!».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *